Stengiamės priduoti namą

Priešpaskutinė stotelė prieš priduodant namą – termoviziniai tyrimai. Jeigu norite, kad namuose būtų šilta, turite pasirūpinti namo sandarumu. Tiesa, tą padaryti reikia norite to ar nenorite, namo statybų pridavimas yra būtinas visada. Tos gerovės gyventi šiltai ir laimingai, jums siekia ir valdžia, todėl yra reglamentas, nustatantis, kokios turi būti energinio naudingumo klasės ir parodantis, kokiai jai turi priklausyti namas. Kuo aukštesnė energinio naudingumo klasė, tuo daugiau reikalavimų pastatas atitinka.

Energinio naudingumo reikalavimai pastatams

TermovizijaNors pastatai gali būti įvairios naudingumo klasės, tačiau leistini pastatai, statomi nuo 2006 m. sausio 4 d. gali būti ne žemesnės kaip C klasės. Tad E klasė lieka tiems visiems, einantiems jau po brūkšnio. Vadinasi, tam, kad pastatas apskritai būtų legalus, jis turi priklausyti bent tokiai klasei. Tačiau tai dar ne viskas, jeigu leidimas statyti naują statinį išduotas po 2014 m. Sausio 1 d., tuomet energinio naudingumo klasė privalo siekti B lygį. Na o patiems naujausiems pastatams energinio naudingumo klasė privalo būti ne žemesnė kaip A. Tai galioja pastatams, statomiems nuo 2016 m. Lapkričio 1 d. Tačiau įstatymai čia nesustoja. Vėliau, jau po 2018 m. Sausio 1 d. Energinio sertifikato klasė statomiems pastatams privalės atitikti A+ klasę. Kol galiausiai nuo 2021 m. statinio projektas visada iškart turės numatyti A++ aukščiausio energinio sertifikavimo klasę. Taip pamažu bus prieita prie visiškai sandarių namų, pro kurių plyšius niekada nepūs vėjas, tokiuose pastatuose visada privalės būti šilta.

Pastato paskirtys

Žinoma, energinio naudingumo klasė ir jos rodikliai šiek tiek skirsis priklausomai nuo to, kokios paskirties bus pastatas. Pavyzdžiui, gyvenamasis turės visada būti labai aukštos klasės, o pramoninis galės būti ir žemesnės. Juk ne tas pats, kaip šildomas koks grūdų sandėlys, ir koks yra sandarumas gyvenamojo namo. Pastatai skirstomi į tokias kategorijas. Pirmiausia, aukščiausius reikalavimus atitinkantis, yra gyvenamosios paskirties vieno ir dviejų butų pastatai (namai). Taip pat yra kiti gyvenamieji pastatai (namai). Taip pat randame administracinės paskirties pastatus bei pastatus, kurių paskirtis – mokslo, švietimo įstaigos. Sutiksime, kad tokie dideli pastatai turi taip pat efektyviai būti aprūpinti energija, ypatingai, jeigu juose mokosi mažamečiai. Gydymo paskirties pastatuose yra itin aukšti energiniosertifikavimo reikalavimai, na o maitinimo paskirties pastatuose kartelė šiek tiek žemesnė, kaip ir prekybos paskirties pastatuose.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *