Tolimųjų reisų vairuotojų sveikatos problemos

Tam, kad transporto paslaugos būtų atliekamos sklandžiai, logistikoje turi dirbti atkaklūs žmonės. Reikia gerų vadybininkų, puikių vairuotojų. Visi kartu jie gali sudaryti gerą komandą ir leisti kroviniams laiku pasiekti savo kryptis. Kiekvienas žmogus, sakoma, turi savo profesinę ligą. O kokios profesinės ligos gali kankinti tolimųjų reisų vairuotojus?

Stuburas

TransportavimasLabai dažnai iš vairuotojų transporto paslaugos pareikalauja sveiko stuburo. Šį darbą dirbantys žmonės nieko negali padaryti, o tik susitaikyti su tokia situacija, kad teiks daug laiko važiuoti. Dėl to kartais yra stojama šalia kelio ar kažkur degalinėse, tačiau ne parūkyti ar nueiti į tualetą, o tam kad šiek tiek pavaikščioti. Tolimųjų reisų vairuotojams yra rekomenduojama šiek tiek prasitampyti, stengtis sau pramankštinti raumenis, padaryti stuburo tempimus. Taip pat verta vilkike turėti ir patogią kėdę, kurioje būtų galima sėdėti išsitiesus. Tada stuburas kentės mažiau.

Hemorojus

Kita nemaloni liga, atsirandanti nuo sėdėjimo – hemorojus. Tai storosios angos pakitimai, kurie verčia jausti nemalonų skausmą, gali atsirasti kraujavimas. Kita vertus, vairuotojams, kuriuos kankina ši liga, apskritai matyti yra toks polinkis į šią ligą. Tad ir nuo kito sėdimo darbo ji galėtų atsirasti.

Nervai

Galiausiai, kita liga, kuri prasideda visiems, dirbantiems tokiu įtemptu grafiku kaip vairuotojai – nervų problemos. Jų gali būti įvairių, pradedant sutrikusiu miego ritmu, baigiant tokiomis ligomis kaip depresija ar netgi nerimo simptomai. Labai nervams kenkia ištisinis darbas be poilsio, taip pat ir tai, kad daug tenka nervintis norint spėti laiku priduoti krovinį.

Nutukimas

Važiuojant visai nejudama. Paradoksas, nes iš tiesų judi su mašina labai daug ir labai toli, ir labai greitai. Tačiau pats kūnas būna sustingusioje padėtyje. Dėl to gali varginti nutukimas. O jis dažnai ir atsiranda. Be to, važiuojant kažkokių malonumų daug neprisigalvosi, nebent esi melomanas ir nori klausyti gražią muziką. Tačiau valgymas tampa pagrindiniu malonumu. Dėl to prasta mityba, užkandžiai važiuojant, nesveikas maistas užkandinėse galiausiai ne vieną tolimųjų reisų vairuotoją priverčia šiek tiek nutukti.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *