Kaip prižiūrėti dailylentes

Medžio gaminiaiStatant ar remontuojant namus, dailylentės dažnai tampa labai mėgstama statybine medžiaga. Jos pasižymi puikia išvaizda, dėl to toks ir pavadinimas. Taip pat jos turi geras termoizoliacines savybes, kadangi mediena gana gerai išlaiko temperatūras. Taip pat tai ekologiška, natūrali medžiaga, dėl to taip pamėgta gamtos mylėtojų. Kaip saugoti dailylentes, kad šios tarnautų ilgai?

Apdaila prieš naudojant

Iš kur jas bepirktumėte, paprastai dailylentės parduodamos dar nelakuotos, nedažytos. Aišku, galima rasti ir tokių, bet įprasta pirkti jas tik gražiai išpjautas ir apšlifuotas. O prieš naudojimą žmonės patys gali jas tinkamai apdirbti. Jeigu dailylentes dėsite pirtyje arba lauke, reikės specialaus paruošimo. Lakas turės būti pirčių arba skirtas būtent išoriniam naudojimui lauke. Kambarinių dailylenčių galima ir nelakuoti, tačiau reikia turėti omeny, kad laikui bėgant nelakuota mediena keičia savo spalvą, gali patamsėti ar pageltonuoti, tad siekiant užtikrinti kokybę, lakuojama vidaus laku.

Drėgmės reguliavimas

Kadangi dailylentės yra medžio gaminys, kaip ir bet kokiai kitai medienai joms reikia tinkamo drėgmės palaikymo aplinkoje. Jeigu bus labai drėgna, gali atsirasti puvėsis, pelėsis, o to jūs tikrai norėtumėte mažiausiai. Tad svarbu kuo anksčiau pasirūpinti tinkama erdvės ventiliacija, taip pat, jeigu yra dėtas šiltinimo sluoksnis, tuomet reikėtų antikondencatinės ir difuzinės plėvelės, kurios neleis kauptis drėgmei, tačiau sudarys sąlygas medienai normaliai kvėpuoti.

Apšiltinimas viduje

Jeigu dailylentės yra užkalamos ant pašiltinimo sluoksnio, o už jo yra, pavyzdžiui, rąstai arba kitokios medžiagos siena, tada reikia pasirūpinti tinkamu pašiltinimu. Viską daryti pagal reikalavimus, kad namas nepradėtų pūti, kad šiluma susilaikytų, tačiau būtų galimas kvėpavimas. Labai blogas sprendimas yra šiltinti namą degiomis medžiagomis, tokiomis kaip porolonas arba putplastis, kadangi ugnis galėtų greičiausiai sunaikinti ir dailylentes, ir visą namą. Taip pat nerekomenduojama tokia medžiaga kaip spaliai, ar kita panaši, kurioje galėtų lengvai gyventi visokie parazitai. Spaliai iš esmės yra supjaustyta smulkiai mediena, ir joje gali lengvai įsikūrę gyventi įvairūs vabalai. Jūs nenorėtumėte, kad jie taip pat ir ėstų jūsų dailylentes. Tad geriausia šiltinti yra nedegia kokybiška akmens vata.

Papildoma apdaila

Norint papildomo efekto, galima rinktis daugiau apdailos elementų. Galima dažyti dailylentes, bet rekomenduojama rinktis ploną dažų sluoksnį, kad vis dar matytųsi gražieji medžio raštai. Žinoma, galima ir rinktis tiesiog laką su atspalviu, kuris gali būti tiek blizgus, tiek matinis.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *