Apšvietimo interjere klaidos

Kai kuriame naujai sutvarkyto kambario interjerą, šviestuvai tame kambaryje yra neabejotinai labai svarbūs. Interjero dizaineriai galvoja ne tik apie sienų spalvas ir daiktų formas, bet ir apie apšvietimą, mat vien tik jis gali tapti pagrindine namų įvaizdžio formavimo priemone. Kokios klaidos su apšvietimu gali sugadinti net ir gražiausią namų interjerą?

Per ryškios šviesos

TopolinaJeigu namuose kabantys šviestuvai šviečia kaip iš pragaro ir namus tiesiog užlieja per ryškia šviesa, tuomet nėra gerai. Šviesa turi sklisti ten, kur yra jai tikslinga. Tarkime, galbūt reikia labai gerai apšviesti darbo stalą, prie kurio sėdėdami turime matyti net ir smulkiausias kažko detales. Tačiau tokios šviesos nereikia svečių kambaryje, kur visi susėda prie bendro stalo. Tuomet prie jo prisėdus pasijusite kaip pas kriminalistus, kurie jus tardys, jeigu į akis švies pati ryškiausia šviesa. Geras sprendimas yra padaryti reguliuojamą apšvietimą koridoriuose, ant laiptų, tualete, vonioje. Naktį išėjus į tualetą ir ten įsijungus šviesą taip pat nesinorėtų būti apakintam šviesos blyksnio, tad geriau namų grožio nesugadinti pasirenkant per ryškias šviesas.

Per tamsios šviesos

Kita vertus, šviestuvai yra šviesos, o ne tamsos šaltiniai, tad vienaip ar kitaip, jie tikrai vis tiek turėtų pašviesti ir aplinką padaryti geriau matoma. Tačiau jeigu jūsų apšvietimas visur vienodai tamsus ir visur tiesiog skendi prieblanda, tai didžiuotis turite mažai kuo. Reikia šviesos, kuri tinkamai apšviestų tas erdves, kuriose būnate ir kažką veikiate. Tik vienas šviestuvas, kabantis viduryje kambario – klasikinė senoviška apšvietimo klaida. Ateinanti gal net iš tų laikų, kai visi sėdėdavo tamsioje girioje aplink vieną didelį laužą. Tačiau jūsų namai juk ne laukinių urvas, tad ir apšvietimo jiems reikia šiek tiek kitokio, ar ne. Todėl reikėtų dėti keletą arba vieną pagrindinį šviesos šaltinį, užpildantį erdvę. Taip pat reikėtų kelių šviestuvų ten, kur labiausiai kaupiasi šviesa, kur norisi pabrėžti gražias interjero detales, ar kur numatoma veikla, kuriai labai reikalinga šviesa, pavyzdžiui, stovi rašomasis stalas.

Per daug blaškančių šviesų

Kita klaida yra per daug apšvietimo. Viskas visada turi būti paskaičiuota. Jeigu jau išgirdote tai, kad maža viena lemputė yra blogos praeities rudimentas, tai nereiškia, kad dabar reikia viską daryti atvirkščiai ir apkrauti namus šimtais toršerų. Visada reikia ieškoti balanso, o ne namus paversti kičo ir pertekliaus oaze.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *