Kokią kaitlentę – keraminę ar indukcinę – pasirinkti?

Šiandien rinkoje galima įsigyti kelių tipų virykles: tas, kuriose sumontuota ir viryklė, ir orkaitė, tačiau dar paprasčiau ir patogiau atskirai įsigyti kaitlentę bei orkaitę, ypač jei virtuvei renkatės integruojamą į baldus buitinę techniką. Tačiau renkantis kaitlentes egzistuoja daugybė niuansų. Kokių ir ką reikėtų žinoti?

Geriausios kaitlentėsKaitlenčių būna dviejų tipų – dujinių bei elektrinių. Jei gyvenate mieste, tikėtina, kad bute bus įvestos dujos, todėl tiesiog įsigyti dujinę kaitlentę gali būti paprasčiau. Ten, kur dujos nėra tiekiamos, norintiems pirkti dujinę kaitlentę teks įsigyti ir prijungti dujų balioną. Jis ne tik užima vietą bei toli gražu nepapuošia interjero, bet ir nėra pats saugiausias pasirinkimas. Be to, dujos yra kenksmingesnės ir pavojingesnės nei elektra, tad kiti elektrines kaitlentes renkasi net ir tuo atveju, kai namuose yra tiekiamos dujos. Turint dujinę kaitlentę ar orkaitę, reikia puikios vėdinimo sistemos, geros ventiliacijos. Taigi elektrinės kaitlentės yra puikus pasirinkimas, tačiau yra vienas trūkumas – elektrinių kaitlenčių eksploatacija yra brangesnė nei dujinių ir tai labiau veikia šeimos biudžetą.

Dvi rūšys: kuri pranašesnės?

Įsigyti šiandien galima indukcinę arba keraminę kaitlentę. Skiriasi jose naudojamos kaitinimo technologijos. Keraminės veikia įprastai, kaistant elektriniam pagrindui, tuo tarpu indukcinės kaitlentės veikimo pagrindas – šilumą skleidžiantis magnetinis laukas. Indukcinių kaitlenčių paviršius kaista tik tam tikroje vietoje, ant kurios pastatomas puodas. Skaičiuojama, kad vos apie 10 proc. energijos panaudojama netikslingai – ne puodo šildymui. Tai padeda ne tik sutaupyti elektros energijos, bet ir per trumpesnį laiką paruošti patiekalus.

Pagal kokius kriterijus reikėtų rinktis kaitlentę?

Dydis

Bene svarbiausias kriterijus renkantis kaitlentę – jos dydis. Pagalvokite, kokia kaitlentė geriausiai tiktų ant stalviršio ir atitiktų šeimos poreikius. Standartinio dydžio kaitlentė yra 60×60 cm, ant jos yra trys arba keturios pozicijos puodams ar keptuvėms pastatyti. Tačiau turint didelę šeimą, vienu metu gaminant daug ir įvairių patiekalų, galima įsigyti kaitlentę su šešiais kaitinimo paviršiais. Tokia kaitlentė tilps 70-90 cm pločio paviršiuje. Jei virtuvė – nedidelė, o maisto gaminimo poreikiai – minimalūs, gali pakakti prietaiso su 1-2 kaitvietėmis. Tiesa, vienu metu vis tiek dažniausiai nenaudojame daugiau nei dviejų kaitviečių.

Saugumas

Kaip jau minėjome, galima įsigyti indukcinių ir keraminių kaitlenčių. Indukcinės kaitlentės saugumo atžvilgu turi daugiau pranašumų, nes jų paviršius greitai įkaista ir greitai ataušta, todėl sumažėja pavojus nusideginti. Be to, kaip minėta, indukcinių kaitlenčių paviršius įkaista tik pažymėtame nedideliame plote, todėl didelių ir sunkių nudegimų pavojus sumažėja iki minimumo. Taigi indukcines kaitlentes rekomenduojama rinktis tiems, kurie turi ar planuoja turėti mažų vaikų.

Priežiūra

Visoms šeimininkėms pasitaiko atvejų, kai maistas iš puodo išsilieja ir lieka ant kaitlenčių paviršiaus. Jei išbėgęs skystis spėja pridegti, maisto likučius pašalinti tampa dar sudėtingiau. Vėlgi reikia paminėti, kad šiuo atžvilgiu indukcinė kaitlentė turi daugiau pranašumų, kadangi ji kaista esant kontaktui su puodo dugnu, be to, tik ribotame plote, todėl maistas neprikepa, neprilimpa: išsiliejusius maisto likučius išvalyti kur kas paprasčiau. Tad dėl priežiūros bei ekonomiškumo rekomenduojame rinktis indukcines kaitlentes.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *