Trys svajonių namai

Kai susipažinau su Andriumi, turėjau aiškius gyvenimo tikslus ir gal kiek per dideles ambicijas. Paklausiau jo, kokios yra didžiausios jo gyvenimo svajonės, tikėdamasi, kad nupieš didžiausią gražiausią ateitį. O jis pasakė, kad svajoja apie tris namus: vieną medinį (tiktų Cedral dailylentės), vieną baltą mūrinį prie jūros, ir vieną, panašų į dvarą. Sakė, kad kartais galvoja tai apie vieną rimčiau, tai apie kitą.

Medinis namelis

Dailylentės iš CedralPirmiausiai ir daugiausiai jis kalbėjo apie tą medinį namą. Man buvo keista, kad žmogus turi tokią svajonę, kad ją įsivaizduoja taip detaliai, taip smulkiai. Ypač nustebino (mintyse juokiausi), kad net sako, jog vidaus apdailai gali geriausiai tikti Cedral dailylentės. Tai yra toks keistas pasakymas, juk paprastai žmonės nori kažko abstraktesnio, arba labiau įsivaizduoja patį poveikį. Tarkime, įsivaizduoja, kad bus labai jauku, arba, kad bus iš aukštai matomas vaizdas, ir dėl to jausiesi kaip paukštis. Bet Andrius, kaip vėliau sužinojau, ilgai dirbęs statybose, galėjo tiksliai įvardinti iš kokių statybinių medžiagų turėtų būti padarytas namas. Tarkime, jis sakė, kad reikėtų netašytų rąstų, kurie taptų namo karkasu. Cedral dailylentės būtų naudojamos koridoriaus, svetainės apdailai, virtuvėje jis klotų plyteles (neprisimenu, kokias). Tai mane stulbino ir kažkaip net baugino – juk labai keista. Kita vertus, medieną ir medinę apdailą mėgau visada, jeigu tik ji būdavo stilingai atlikta. Negaliu pakęsti tų medinių namelių, kur viduje dar būna ir sukabintas visas pasaulio kičas: gintariniai paveikslėliai, Jėzaus nuotraukos, kokie nors briedžio ragai, medalionai su penktoje klasėje laimėtos olimpiados įamžinimu, trispalvės. Bet Andrius atrodė labai stilinga,s todėl tikėjausi, kad tie mano būgštavimai nėra pagrįsti.

Baltas mūras prie jūros

Ši svajonė man patiko labiausiai. Jis norėtų turėti namus prie jūros. Jis labai mėgsta gamtą, mėgsta miškus. Baltas mūras gražiausiai atrodo prie jūros, gal įtaką tam padarė mums kažkur tarytum užstrigęs vaizdas balto mūro švyturio, laukiančio ant kranto.

Dvaro žavesys

O šitas dalykas tiesiog mane išvertė iš koto. Jis norėtų susiprojektuoti namą, turintį dvaro požymių. Ne tokį, kuris būtų milžiniškas ar su didžiausiais bokšteliais bei gynybinėmis sienomis. Namo, kuris tiesiog turėtų gražius kolonų tipo vartus, kur būtų terasas kaip dvare, kur būtų aukšti vartai į antrą aukštą. Manau, rizikingas sprendimas. Gebantis valdyti stilių tai gali paversti unikalia architektūra, o nemokantis – visiškai sugadinti ir sukurti nesąmonę.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *