Tulžies pūslės pašalinimo operacija

Kaip ir kitose profesionaliose klinikose, NMC galima atlikti tam tikras operacijas. Viena pacientė prisimena, kaip sunkiai gyveno, kol jai nebuvo išoperuota tulžies pūslė.

Ligoniai kenčia skausmus

NMCNesvarbu, ar kreipsitės į NMC, ar į kitas klinikas, tačiau jums geresnio vaisto nei tulžies pašalinimas nuo tulžies pūslės akmenligės niekas nepažadės. Ši liga labai nemaloni, nes sergantiesiems gali tekti kęsti labai didelius skausmus. Asta, kuriai buvo išimta pūslė, sako: „Tai buvo baisūs priepuoliai, kurių metu tiesiog net nežinodavau, kas darosi. Dažniausiai imdavo reikštis jau į vakarą, kada pasidarydavo šiek tiek bloga, nesinorėdavo nieko valgyti. Tada pajusdavau ir kažkokį kartumą burnoje. Galiausiai, kai atsiguldavau, prasidėdavo tas skausmas. Jis ateidavo tokiomis bangomis, durdavo tiesiai po dešiniu šonkaulių lanku. Bandydavau gerti visokius vaistus nuo skausmo, bet niekas nepadėdavo, priepuolis pats pasibaigdavo po 4 – 5 valandų, vėliau dar kelias dienas šiek tiek mausdavo toje vietoje po šonkauliais. Tada, kai priepuolis prasidėdavo, imdavau ieškoti internete, kas gali atsitikti, kaip gali komplikuotis, ką daryti, kad pasveikčiau. Visada pasižadėdavau, kad eisiu operuotis, bet paskui vis nelikdavo laiko. Kai neseniai vienam pažįstamam susikomplikavo ir baigėsi kasos uždegimu, iškart užsirašiau dėl operacijos“, – sako moteris.

Gali komplikuotis

Iš tiesų, ligoniams būtinai reikėtų operuoti pūslę ne tik dėl diskomforto priepuolių metu, bet ir dėl galimų komplikacijų. Kadangi priepuolio metu skausmas juntamas dėl akmens judėjimo ir užkemšamo latako, gali būti, kad akmenukas nukeliaus kitur, pvz., į kasą. Tada prasidėtų pankreatitas, labai pavojinga liga, nuo kurios neišgyvena pusė pacientų.

Operacija paprasta

Skirtingai nuo pačios ligos ir galimų komplikacijų, pati operacija yra tikrai gana paprasta. Mat jos metu yra tiesiog per keturias atvertas skylutes pašalinama visa tulžies pūslė drauge su akmenuku. Jeigu akmenys didesni, jie yra suskaldomi, tada viskas išimama.

Ligonio savijauta

Po operacijos ligonis turi keturis nedidelius pjūvius ir iš šono išvestą dreną į maišelį, kur bėga skysčiai. Sveikstama labai greitai, namo dažniausiai išleidžiama kitą arba dar kitą dieną.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *