Drabužiai: svarbiausios priežiūros taisyklės (I dalis)

DrabužiaiSutikite, drabužiai internete yra viena iš tų temų, kuria dažnai kalbame su šeimos nariais, draugais ar kolegomis. Ir nieko keista – apie drabužius kalbėti galima iš tiesų labai daug, o vienas iš aspektų, kurį taip pat būtina aptarti, yra jų priežiūra. Belieka tik pridurti, kad būtų galima suskaičiuoti ne vieną dešimtį drabužių priežiūros taisyklių. Norite sužinoti pačias svarbiausias? Tai padarysite, jei perskaitysite šį tekstą. Na, o pieš pradedant vardinti svarbiausias taisykles, būtina akcentuoti ir dar vieną dalyką – kodėl yra svarbu žinoti šias taisykles bei jų laikytis? Viskas labai paprasta – jei žinosite, kaip prižiūrėti drabužius ir laikysitės rekomendacijų, pastarieji tarnaus kur kas ilgiau. Belieka tik pridurti, kad kai žmogus perka naują drabužį, to ir tikisi – kad pastarasis bus ilgai tinkamas dėvėti. Na, o ar taip ir bus, didžiąją dalimi ir priklauso nuo paties pirkėjo.

Kuomet kalbame apie tai, kaip reikia prižiūrėti drabužius turime pabrėžti, kad juos galime suskirstyti į daug įvairių grupių pagal tam tikrus kriterijus. Pavyzdžiui, vienu iš jų gali tapti drabužių valymo būdas – belieka tik atsakyti į klausimą, ar drabužis gali būti išvalomas namų sąlygomis, o galbūt būtina jį nešti į valyklą? Belieka tik konstatuoti faktą, jog jei jūsų spintoje yra tokių drabužių, kurių nevertėtų valyti namų sąlygomis, o geriau rinktis valyklos teikiamas paslaugas, tai taip elgtis ir reikėtų, kadangi valydami drabužį namų sąlygomis, galite jam pakenkti.

Paprastai ypatingas dėmesys yra skiriamas proginiams drabužiams. Ir nieko keista, juk neretai proginiai drabužiai internetu kainuoja įspūdingas sumas. Puikią pirminė šių drabužių išvaizdą tikrai išlaikysite kuo ilgiau tuo atveju, jei juos laikysite specialiuose maišuose. Tai – puiki apsauga nuo neigiamo aplinkos poveikio.

Vis dėlto, tai dar tikrai ne visos taisyklės, kurias galime paminėti kalbėdami apie tai, kaip prižiūrėti drabužius – svarbių dalykų, kuriuos derėtų žinoti kiekvienam. Būtent apie tai ir kalbėsime kitoje dalyje.

Drabužiai: svarbiausios priežiūros taisyklės (II dalis)

Praėjusioje dalyje išvardijome keletą taisyklių, kaip prižiūrėti drabužius. Gera žinia ta, kad jų yra kur kas daugiau – kuo daugiau jų žinosite, tuo tinkamiau galėsite prižiūrėti drabužius.

DrabužiaiIr nors yra nemažai drabužių, kuriuos geriau patikti valykloms, akcentuotina tai, kad kiekvieno iš mūsų garderobe didžiąją dalį sudaro tie drabužiai, kuriuos galima tiesiog išskalbti. Būtent apie šį procesą ir verta pakalbėti plačiau. Ypač svarbus elementas yra vandens temperatūra, pastebėta, kad nemaža dalis žmonių nėra linkę laikytis rekomendacijų – drabužių skalbimui naudoja per aukštos arba per žemos temperatūros vandenį. Nesunku suprasti, kad netinkamos temperatūros vanduo gali pakenkti drabužio išvaizdai, todėl jei jums svarbu kuo ilgiau išlaikyti pirminę jo išvaizdą, atminkite, kad vienas svarbiausių elementų yra tinkama vandens temperatūra. Svarbi ir kita detalė – ko gero, kiekvienas iš mūsų turime ir tokių drabužių, kuriuos yra rekomenduojama skalbti rankomis, tik ar iš tiesų taip elgiamės? Jei ne, tokiu atveju kuo greičiau panaikinkite šį blogą įprotį, atminkite, kad tokiu būdu kenkiate drabužio išvaizdai.

Rankomis išskalbtus drabužius paprastai išgręžiame ir tik po to padžiauname. Vis dėlto, to daryti nereikėtų, jei ką tik baigėte skalbti šilkinį drabužį. Atminkite, jog iš šio audinio pasiūti drabužiai iš karto turėtų būti padžiauti. Tiesa, jei šilkinius drabužius džiovinsite lauke, tokiu atveju, parinkite jiems vietą pavėsyje – dėl tiesioginių saulės spindulių srauto gali išblukti spalva.

Turite nemažai lininių drabužių? Tokiu atveju verta prisiminti, jog jie turi būti lyginami ypač karštu lygintuvu, neparmirštant sudrėkinimo.

Rinkdamiesi naują drabužį, dažniausiai dėmesį kreipiame į jo išvaizdą, neretai svarbi yra ir kaina. Vis dėlto, nereikėtų pamiršti tinkamai įvertinti ir audinio, iš kurio drabužis yra pagamintas – rinkitės tik tokius drabužius, kurių audinių priežiūros ypatumai jums jau yra pažįstama. Na, o jei įsigijote drabužį iš tokio audinio, kokio dar niekada neturėjote, nepamirškite pasidomėti, kaip jį prižiūrėti.

Tikimės, kad šių taisyklių žinojimas bei jų laikymąsis padės pasiekti svarbiausią tikslą – turėti ilgai tarnaujančius bei puikiai atrodančius drabužius.

#1$ komentaras

  1. Arunas

    taip pat cia yra geru drabuziu

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *