Kam šiais laikais reikalingas kombainas?

Tokie augalai kaip kviečiai, miežiai ir rugiai nėra visiškai valgomi. Mes naudojame viršuje esančias sėklas, paprastai žinomas kaip grūdai. Tačiau sausos sėklų dangos yra nevalgomos ir turi būti išmestos. Ankstesniais laikais žemės ūkio darbuotojai turėjo rankiniu būdu nuimti derlių, taikydami procesą, žinomą kaip kūlimas. Mokykliniuose vadovėliuose šie metodai mums buvo gana išsamiai išdėstyti. Tačiau augant paklausai ir technologinei pažangai nebepasikliaujame rankiniais kūlimo metodais. Tačiau šiais laikais technologijos ir jų pritaikymas smarkiai patobulintos. Tai paplito ir žemės ūkio pramonėje. Kombainas yra pagrindinis išradimas, taupantis ūkininkų išlaidas ir laiką. Kaip rodo pavadinimas, ši mašina tiesiog sujungia tris pagrindines derliaus nuėmimo operacijas – pjūtį, kūlimą ir vėdinimą į vieną procesą. Derliaus nuėmimas naudojant kombainą sutaupo laiko ir sumažina ūkininkų darbo sąnaudas, o tai savo ruožtu didina ūkio našumą ir daro verslą pelningesnį.

Šiuo metu naudojami trys pagrindiniai derliaus nuėmimo kombainų tipai:

  • Savaeigis kombainas: šios ratinės kombainų mašinos puikiai tinka ūkiams su kietu dirvožemiu. Jie yra standartiniai tipai, kurie dažniausiai naudojami Indijoje.

  • Vikšrinis kombainas: vietoj ratų yra vikšrai. Jie yra labai veiksmingi tose vietose, kur ratai gali užstrigti. Vikšriniai kombainai dažniausiai naudojami ryžių ir kai kurių kitų derliaus nuėmimui

  • Pritvirtintas prie traktoriaus kombainas: šiuos kombainus varo traktoriai, sumontuoti ant jų. Jie geriausiai tinka žemėse, kuriose dirvožemis yra purus ir dirbama didelė.

Nors kombaino struktūra atrodo paprasta, funkcionaliai jie yra gana pažangūs. Čia pateikiami pagrindiniai įvairių operacijų, kurias atlieka kombainas, aprašymai. Pasėliai surenkami priekyje esančia įranga , kuri yra su žnyplėmis iš abiejų pusių. Kuo platesnė antraštė, tuo greitesnis pjovimas. Skirtinguose kraštovaizdžiuose pjauti skirtingus augalus naudojamos skirtingos antraštės. Antgalis yra varomas hidrauliniu būdu, kad būtų galima perkelti į skirtingus aukščius ir kampus. Pravažiavę per antraštę, pasėliai stumiami į pjaustytuvą lėtai besisukančio rato, vadinamo rite (arba rinktuvu). Ritė turi horizontalius šikšnosparnius ir vertikalius noragus, kad gerai sukibtų su pasėlių stiebais.

Pjovimo juosta, kuri eina per visą antraštės ilgį, yra po rite

Jo pjovimo pirštai atsidaro ir užsidaro pakartotinai, kad nupjautų pasėlius prie jų pagrindo. Tada nupjauti pasėliai sukamaisiais sraigtais perkeliami link kombaino centro. Pasėliai konvejeriu kyla į perdirbimo mechanizmą pagrindinėje kombaino dalyje. Kombaino centre kūlimo būgnas muša nupjautus pasėlius, kad sulaužytų ir nukratytų grūdus nuo stiebelių. Tada grūdai per sietus patenka į surinkimo talpą. Kai grūdų bakas prisipildo, prie kombaino traukiasi priekaba ir važiuoja kartu. Grūdai iš cisternos pakeliami elevatoriumi ir išmetami iš iškrovimo įrenginio šone į priekabą. Nepageidaujami stiebai ir pelai iškrenta iš kombaino galo. Kai kurie kombainai turi barstytuvą, kuris šiaudus išmeta į platų plotą. Šiaudai susmulkinami, paskleidžiami ant lauko, vėl suariami arba naudojami pakratams ir ribotam gyvulių pašarui.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *