Kodėl geras logotipas vertas didesnių pinigų?

Esate jaunas verslininkas, pradėsite savo mažytę veiklą, įmonės ir veiklos pavadinimą jau turite, kaip ir kelis skambius žodžius, dabar, galvojate, jums reikalingas būtų logotipas. Paskelbiate internete paiešką ir ieškote, kas galėtų padaryti. Tačiau iššoka akys ant kaktos, kai žmonės už šį, sakysite, 10 minučių darbą, prašo net kelių šimtų eurų ar daugiau… Ką reikėtų žinoti apie logotipo kainą ir kodėl tiek kainuoja jį padaryti?

Logotipas bus jūsų idėjos veidas

Profesionalūs logotipaiJeigu manote, kad logotipas, šis mažas paveikslėlis, bus kuriamas tik kelias minutes, o mokėti norite už jį tik kelias dešimtis ar keliolika eurų, tai žinokite, kad taip jūs galvojate ne apie kažką kitą, o būtent apie savo įmonės veidą. Jūsų veikla ir idėja – tai dalykas, kuris yra tik jums suprantamas. Tai yra fikcija, tai istorija, kurią jūs pasakojate. Dabar jūs ją pasakosite žmonėms, ir kad jie vienodai ją įsivaizduotų, jie gaus šią vaizdinę gairę – logotipą. Ir visuomet, kada jūs pamatysite, kad jūsų logotipas yra naudojamas, jūs žinosite, kad kažkas jį dar geriau nuo šiol prisimins. Jūsų logotipas tikrai bus jūsų verslo veidas, ir kitaip į tai žvelgti tiesiog neįmanoma. Todėl ar tikrai manote, kad jūsų įmonės veidas vertas 20 eurų? Gal jis vertas kelių tūkstančių ar dar daugiau?

Logotipai turi turėti specialių formatą

Tam, kas kurs tą logotipą, teks ne tik apskritai patį "personažą" sugalvoti, bet ir visa tai padaryti skirtingais būdais. Čia kaip gaminti bulvių patiekalus iš bulvių: ir virtus, ir keptus, ir tarkuotus, ir įdarytus, ir kitokius. Taip ir grafikos dizaineriui teks kurti įvairių skirtingų modelių logotipus, skirtus spaudai, feisbukui, svetainėms, baneriams ir kt.

Kiek dizaineriui kainuoja sukurti logotipą

O dabar dar kartą grįžkite prie to momento, kur jums atrodo, kad logotipo sukūrimas užtrunka tik 15 minučių. Ar jūs juokaujate? Mažas piešinys, mažai spalvinimo, tai ir neužtrunka, tiesa? Visiška nesąmonė. Tai užtrunka ilgai, pirmiausia žmogus turi įsigilinti į jūsų įmonės veiklą. O jeigu tos įmonės dar nėra, tai tiksliau – į jūsų fantaziją, kaip jūs tą įmonę suprantate. Tuomet turite pagalvoti apie tai, kad prasidės idėjų generavimas, renkamas vaizdas, kas turėtų atsidurti logotipe. O tada piešimas, derinimas, tvarkymas ir pan. Visi įrankiai ir programinė įranga taip pat kainuoja pinigus. Taigi, kaip matote, iš niekur niekas neatsiranda.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *