Laidotuvėms kainuos ne tik paminklų gamyba

Laidotuvės paprastai pareikalauja ne tik daug emocinio skausmo, netekties jausmo, bet ir tikrų materialinių netekčių. Kad ir ką laidosite, jums reikės sumokėti už įvairias paslaugas, galbūt užsakius paminklą iš svedasupaminklai.lt, taip pat sumokėjus už salės nuomą ir kitus dalykus. Kai kurie seni žmonės, jaučiantys, kad artėja mirtis, būna pasilikę apie tūkstantį eurų laidotuvėms – paskutinei šventei. Nenorėdami, kad kiti žmonės išlaidautų labai dėl jų, kad artimiesiems tai nebūtų materialinė kančia.

Šarvojimo paslaugos

Paminklai pirkėjamsPirmiausia visada kainuoja šarvojimo paslaugos. Natūraliai, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje tai yra brangesnės paslaugos, nes patalpų nuoma čia yra daug brangesnė. Tačiau kaimuose, mažuose miestuose tai kainuoja nedaug. Kai kurie žmonės, neišgalėdami susimokėti už šarvojimą, velionį palydį pašarvotą savo namuose, kartu taip ir susitapatinama su senoviniu šarvojimo ir velionio palydėjimo modeliu, kai viskas ir būdavo atliekama savuose namuose. Gėlės ir muzika – taip pat šarvojimo ir palydėjimo dalis. Vieni žmonės paleis muziką š grotuvo, kiti samdys „giedorkas“, dar kiti norės kažko gražaus ir neįprasto, pavyzdžiui, kamerinio smuiko ansamblio. Tai mokami dalykai. Gėlės, vainikai – dar viena sritis, kur už dyką niekas nenutiks, reikės susimokėti.

Paminklas

Tikrai ne pigiausia paslauga bus paminklų gamyba, tačiau į ją bus linkę investuoti dauguma laidotuves rengiančių artimųjų. Mat atsisveikinimo šventė yra laikina, tai įspūdis žmonėms, esantiems toje šventėje, akimirkos papuošimas. O paminklas tarsi tampa paskutiniu dalyku, įamžinančiu kito žmogaus buvimą. Paminklas, stovintis kapinėse, bus lankomas dar daug arba nedaug metų, ten ateis kiti, prisimindami velionius. Tai liūdniausias žemėje akmuo, ir už jo gamybą teks taip pat susimokėti nemažą sumą, lyginant su kitų paslaugų kainomis.

Laidojimas

Dažnai paminklų gamyba yra atidedama, nes net ir nepagamina niekas paminklo per dvi dienas. O velionis ilgai nelaukia – reikia jį užkasti. Laidojimo paslauga kainuoja. Tenka sumokėti duobkasiams, giedotojams, kartais ir karsto nešikams, dar daugiau gėlių reikia, taip pat ir kunigas ima pinigus už šią paslaugą. Gedulingi pietūs yra pasirinktina paslauga, bet ir už ją tenka mokėti.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *