Kaip daugiabučių gyventojai gali naudotis saulės elektrine?

Nuosavų namų savininkai visiškai nesunkiai gali įsirengti saulės elektrinę ant savo namo stogo ar kieme. Tuo tarpu daugiabučių gyventojams galimybės naudotis saulės generuojama elektros energija yra šiek tiek kitokios. Aptarkime tris sprendimus, kaip nutolusios saulės elektrinės ar ant daugiabučio stogo esančios elektrinės gali būti naudojamos daugiabučių gyventojų reikmėms.

Saulės elektrinė ant daugiabučio stogo bendrųjų patalpų apšvietimui

Saulės elektrinės ant daugiabučių stogų dažniausiai įrengiamos siekiant generuojamą elektros energiją naudoti bendroms visų gyventojų reikmėms. Tai reiškia, kad sutinkant visiems daugiabučio gyventojams, ant stogo įrengiama saulės elektrinė, kurios elektros energija naudojama laiptinių, požeminių automobilių stovėjimo aikštelių, rūsių ir kitų bendrųjų patalpų apšvietimui. Dažnai šis sprendimas svarstomas planuojant daugiabučių renovaciją. Beje, kai kuriais atvejais, saulės elektrinės įrengimui skirtos išlaidos netgi gali būti įtraukiamos į valstybės finansuojamas išlaidas. Šia galimybe galima pasinaudoti tik tuomet, kai daugiabutis renovuojamas į ne žemesnę nei A klasę.

Nutolusi saulės elektrinė

Norintiems žaliąją elektros energiją naudoti savo asmeninėms reikmėms geriausias sprendimas yra nutolusios saulės elektrinės. Turintys nuosavos žemės sklypą saulės elektrinę gali įsirengti jame, o generuojamą elektros energiją priskirti daugiabučio, kuriame gyvena adresu. Na, o neturint tokių galimybių daugiabučių gyventojams skirtos nutolusios saulės elektrinės, kurias galima įsigyti arba nuomotis saulės parkuose. Tokiu atveju, nesvarbu kur esančiame saulės parke įsigyta saulės elektrinė taip pat priskiriama daugiabučio objektui.

Saulės elektrinė ant daugiabučio stogo viršutinių aukštų gyventojams

Kita galimybė naudotis saulės elektrinės energija tik savo reikmėms atsiveria viršutinių aukštų gyventojams. Virš savo buto esančiame stogo plote įsigyta ir įrengta saulės elektrinė tampa buto savininko nuosavybe, o jos gaminama elektros energija naudojama savininko bute. Tačiau skirtingai nei nutolusios saulės elektrinės, viršutinių butų savininkų elektrinės gali būti įrengiamos tik jei atitinka vieną svarbų reikalavimą. Norintis ant stogo įsirengti nuosavą elektrinę viršutinio aukšto gyventojas turi gauti visų daugiabučio gyventojų sutikimus.

Atsižvelgiant į visus šių sprendimų privalumus ir trūkumus, bene geriausias variantas daugiabučių gyventojams yra nutolusios saulės elektrinės. Joms nereikia gyventojų sutikimų ir priežiūros, o saulės parke esanti elektrinė be jokių rūpesčių leidžia žymiai sumažinti elektros energijos išlaidas.

#1$ komentaras

  1. Algirdas

    O kitų aukštų gyventojams negalima gavus sutikimą?

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *