Ką kieme fiksuoja slaptos kameros?

Pyramid.ltPasikabinate apsaugos kameras iš pyramid.lt savo kieme priemiestyje, ant namo ir medžių, ant stulpų, ir stebite, ką pamatysite monitoriuose. Jūs tokie ne vieninteliai. Daug žmonių, kurie įsigyja stebėjimo kameras, visų pirma nori pamatyti ir sužinoti, ką jie mato per tas kameras – gal kažką daugiau, negu tada, kai tiesiog žiūri per langą ar eina per savo kiemą?

Naktinių gyvūnų gyvenimas

Iš tiesų slaptos kameros leidžia kartais pamatyti daugiau, nes jos stebi aplinką tada, kai mes jau to daugiau nedarome. Nakties metu rečiausiai žiūrėsime, o ir matomumas bus prastas. Tačiau peržiūrinėdami kelių naktų nufilmuotą medžiagą, matysime, kokie gyvūnai svečiavosi mūsų valdose. Gal čia prabėgo šakalas, pasirausęs jūsų lauke paliktoje šašlykinėje ar šiukšlinėje, ieškojo grobio. Gal katės vaikščiojo, pradėjusios savo pasižvalgymus aplinkoje. O gal gaujos šikšnosparnių cypavo ir plazdėjo savo sparnais. Naktinius gyvūnus pamatysite tik per kamerą. Bet ir paryčiais prabėgančias, maisto ieškančias stirnas, pratrepsinčius šernus, išsiraususį kurmį ar obuolį besinešantį ežį pamatysite lengviau per kamerą. Kadangi gyvūnai puikiai jaučia, kad kažkas iš žmonių yra šalia ir juos stebi. Dėl to niekada nenori, kad taip būtų. Tačiau kamerų jie nepajunta, ir jos mums leidžia vėliau pasižiūrėti įrašus.

Gyvenimo rutina

Jeigu filmavimo kameros yra ant gyvenamųjų pastatų, kurie yra daugiabučiai, o ne vienkiemiai, tuomet galima per mėnesio ar dar ilgesnio laiko įrašų archyvą susidėlioti tam tikrą daugiabučio rutiną. Matyti, kada kas išeina iš namų, kada grįžta. Kada šeimininkai išveda savo šunis, kada mamos eina su vaikais pažaisti į aikštelę ir pan. Tuomet stebėjimo kameros puikiai tinka savotiškiems meno projektams.

Potencialios grėsmės

Aišku, slaptos kameros yra montuojamos pirmiausia tam, kad būtų galima užfiksuoti papildomas grėsmes. Kad matytume, kas išdaužė mašinos stiklą ir pavogė magnetolą, kas nuvarė dviratį arba kėsinosi ką nors blogo padaryti. Net ir konfliktų, smurto metu kamerų duomenys gali tapti reikšmingais įrodymais. Jos labai reikalingos tada, kai namas neprižiūrimas ir yra baiminasi dėl jo saugumo.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *