Rimtos priežastys, kada tikrai geriau skirtis

Kartais skyrybos – geriausias dalykas, kuris dar gali nutikti poros, šeimos gyvenime. Galintis dar išgelbėti sutuoktinių ir vaikų gyvenimą. Kokios tos rimtos priežastys, dėl kurių skyrybos galiausiai tampa geriausia išeitimi?

Neišblėstanti meilė kitam žmogui

Nors bažnyčia tokio dalyko ir nepalaimintų, visgi kartais skyrybos gali žmones išlaisvinti nuo didelių kančių. Jeigu taip nutinka, kad abu partneriai tiesiog nebejaučia vienas kitam meilės, o įsimyli visiškai kitus žmones, gali tekti galvoti, ką daryti gyvenime, ir ieškoti išeitis. Jeigu abu tikrai myli kitus, tarpusavyje meilės nejaučia, taikios ir protingos skyrybos, ypač neturint vaikų – geriausia išeitis.

Paaiškėjusi kita lytinė orientacija

SkyrybosNet ir bažnyčia galėtų išskirti tuo atveju, jeigu paaiškėtų, kad partneris ar partnerė iš tiesų yra kitos lytinės orientacijos, priklauso mažumoms. Tokiu atveju, santuokinis pilnavertis gyvenimas negali būti įsivaizduojamas, bent jau mūsų kultūroje. Taigi, tenka dėl tokių dalykų priimti svarbius sprendimus gyvenime ir sukti kitais keliais. Aišku, toks sprendimas turi būti taikus, nors skyrybose taika yra retas svečias.

Smurtas

Pats liūdniausias vaizdas – fizinis smurtas šeimoje. Dažniausiai smurtauja vyrai prieš moteris, taip pat būna ir smurto prieš vaikus. Kai tėvas smurtauja, skyrybos gali ir išgelbėti gyvybę, ir sutvarkyti gyvenimą. Moteriai svarbu kreiptis pagalbos dėl smurto šeimoje, nesitaikstyti su padėtimi, ieškoti tokių atsakymų gyvenime, kurie išvestų į ten, kur galima būtų išeiti. Rekomenduojama smurto atvejais kreiptis ir į policiją, ir į krizių centrus, ir į skyrybų centrus internete. Svarbu nesitikėti, kad viskas susitvarkys, nes tokie dalykai nesusitvarko, o smurtautojai turi daug manipuliacijos ir pergudravimo įrankių.

Priklausomybės

Nors šeima yra pirmoji, kuri gali padėti kovoti su priklausomybėmis, visgi tai taip pat turėtų būti ir ta institucija, kuri turėtų ir atstovauti savo interesus. Jeigu šeimoje vyras ar moteris priklausomas, kitas partneris visgi turi sąžiningai stengtis kovoti su tokia situacija ir ieškoti pagalbos. Galiausiai, jeigu niekas nepadeda, skirtis, taip apsaugant ir save, ir vaikus.

Išaiškėję seni nedovanotini melai

Bažnytinė santuoka taip pat gali būti nutraukta, jeigu išlenda itin reikšmingos ylos iš maišo. Gal žmogus jau yra turėjęs anksčiau kitą santuoką, kurią nuslėpė. Gal yra kitų dalykų padaryta, turima vaikų ir pan. Visi dalykai turi būti pripažįstami ir pasakomi laiku, o ne slepiami iki paskutinių. Tik tada galima duoti švarius santuokos įžadus.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *