Šiferio stogas – ką būtina žinoti?

Šiferinis stogasDar visai nesenai šiferis buvo labai populiarus tarp statybinių medžiagų. Toks stogas dengė didžiąją dalį šalies stogų, o ir kitose šalyse jis taip pat populiarus pasirinkimas. Taip, šiferis kaina labai gera ir tai yra viena iš svarbiausių priežasčių, kodėl jis pasirenkamas, tačiau tikrai ne vienintelis privalumas. Jeigu nusprendėte rinktis šiferį, tai turite žinoti svarbiausią informaciją apie jį.

Visuomet prieš perkant statybines medžiagas norima sužinoti pagrindinius trūkumus ir privalumus. Kalbant apie privalumus reikia paminėti patį svarbiausią. Šiferio ilgaamžiškumas įvardinamas kaip svarbiausias teigiamas kriterijus renkantis stogui naują dangą. Ne paslaptis, kad visi nori tokio stogo, kuris tarnaus kuo ilgiau. Nors gamintojai šiferiui suteikia nuo 10 iki 15 metų garantiją, tačiau toks stogas gali tarnauti kur kas ilgiau. Teigiama, kad jis gali būti tinkamas net iki 60 metų. Sužinojus pagrindinį privalumą, pirkėjai nori žinoti ir pagrindinį trūkumą. Šis trūkumas dažnai netinka tiems, kurie nori itin gražaus estetinio vaizdo. Taigi, jei jums labai svarbus pastato eksterjeras ir norite spalvingo ir ryškaus stogo, tai šiferis jums gali netikti. Gamintojai nors ir stengiasi spalvas išlaikyti kuo ilgiau ryškias, deja to nepavyksta pasiekti. Šiferio lakštai dažomi dviem sluoksniais, tačiau nepaisant to, po 5 ar 6 metų spalva išblunka, taigi nelieka gražaus vaizdo. Tiesa, šis trūkumas sprendžiamas paprastai. Reikia stogo dangą perdažyti. Vis dėl to, kas penkerius metus užsiimti tuo norinčių nėra daug. Be to, tai papildomos investicijos. Vis dėl to, jeigu jums šiferis tinkamas dėl kitų priežasčių, o ne dėl spalvos, tai bus geras pasirinkimas.

Prie kitų privalumų dera paminėti ir tai, kad jis turi gerą garso izoliaciją. Taigi, turint tokį stogą nebus girdimas lietus. Be to, šiferis yra tokia medžiaga, kuriam nebaisus pelėsis. Verta paminėti ir tai, kad šiferis kaina yra labai priimtina daugeliui pirkėjų. Tai taip pat prisideda prie šios medžiagos populiarumo. Tai nedegi ir atspari medžiaga. Jeigu, nerimaujate dėl savo sveikatos, tai verta paminėti, kad Lietuvoje naudojamas beasbestis šiferis, kuris nėra kenksmingas, kaip senasis šiferis, kuris anksčiau buvo naudojamas.

Taip, šiferis yra labai populiari medžiaga, kuomet kalbama apie stogo dangas Lietuvoje. Jis, kaip ir bet kuri kita medžiaga, turi tiek savo privalumų, tiek ir trūkumų. Įvertinus visą svarbiausią informaciją galima teisingai pasirinkti statybines medžiagas įvairiems statiniams.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *