Su parama saulės elektrinės atsiperkamumas – 5-7 metai

Šiais metais sparčiai daugėjo gyventojų, kurie pasinaudoję valstybės parama įsirengė saulės elektrinę ar nusipirko ją saulės parke. 2020 metų rugsėjo mėnesį elektrą gaminančių vartotojų buvo 7096, o tai tris kartus daugiau nei prieš metus. Parama saulės elektrinei žmonėms tapo svaria priežastimi tapti švarios energijos gamintojais.

Paramą saulės elektrinei gali gauti visi gyventojai

Norint gauti paramą saulės elektrinei dabar nereikia net nuosavo namo stogo, nes ją galima įsigyti saulės parke ir tapti nutolusios jėgainės savininku. Taigi, nei vienam Lietuvos gyventojui nėra kliūties tapti energijos gamintoju ir vartotoju, tiek gyvenančiam bute, tiek name. Tiesa, 2020 metais kvietimų kompensacijoms gauti terminai pasibaigę, lieka laukti, kada bus paskelbtos datos prašymams dėl paramos 2021 metais.

Parama saulės elektrineiŠiais metais pirmą kartą buvo sudarytos sąlygos gauti kompensaciją visiems – gyventojams, juridiniams asmenims, viešosios paskirties ir gamybinės paskirties pastatų savininkams ar vadovams. Iš viso skirta 70 mln. eurų kompensacijoms. Parama saulės elektrinei gyventojams – 323 eurai už 1 kW galios. Tai siekia apie 30 % saulės jėgainės kainos. Paramos dydis vienodas įsirengiant ją ant namo stogo ar įsigyjant saulės parke.

Ką reikia žinoti prieš įsirengiant saulės elektrinę?

Prieš įsirengiant saulės elektrinę reikėtų žinoti, kokio dydžio jėgainė patenkins vartotojo ir gyvenamo būsto poreikius. Pravartu susirasti gerus atsiliepimus turinčią saulės energetikos įmonę, kuri atsakys į visus klausimus ir teisingai patars, geriau montuoti jėgainę ant stogo ar įsigyti saulės parke, kokia įranga tinkamiausia klientui, kaip pateikti prašymą paramai saulės elektrinei gauti.

Reikėtų žinoti, kad turint nuosavą jėgainę už elektrą teks mokėti, tačiau maždaug tris kartus mažiau. Šis mokestis yra už elektros pasaugojimą tinkluose ir jos susigrąžinimą. Galimi keli atsiskaitymo variantai. Vienas iš jų – mokėti 0,0426 euro už 1 kWh susigrąžintos energijos. Jeigu atlikus visus paskaičiavimus, matoma, kad jėgainė atsipirks per 5-7 metus, vertą ją įsirengti.

Parama saulės elektrinei paspartins jos atsiperkamumo laiką. Norint ją gauti teks palaukti naujo Aplinkos projektų valdymo agentūros kvietimo 2021 metais.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *