Apie medienos apdailą

Dažnai mediena kaina yra susijusi ne tik su paties medžio rūšimi, bet ir su medienos apdirbimu. Kuo mediena žalesnė, tuo daugiau apdailos dar laukia, tuo ji bus pigesnė. Kuo gražiau, brangesniais būdais ji apdirbta, tuo mediena kaina labiau kyla. Štai keletas technikų, kurios padeda apdirbti medieną.

Defektų šalinimas

Mediena pigiauPirmiausiai supjausčius ir nupoliravus medieną, reikia pasistengti pašalinti įvairius defektus. Jeigu ant medienos liko įbrėžimų, nereikalingų patamsavimų ar kažko nenupoliruoto – reikia tai šalinti. Ypatingai, jeigu po visko ketiname medieną dar ir lakuoti blizgiu laku. Ant jo juk matysis menkiausi įbrėžimai. O jeigu gaminys, kurį gaminame, turi būti lygus, tai ir medienos reikės lygios. Jums prireiks švitrinio popieriaus, teptukų, kempinės, šveistukų, gremžtuko, glaisto. Pirmiausia pasistenkite viską nuvalyti ir nušveisti bei nupoliruoti su šveitimo priemonėmis. Galiausiai galima naudoti šelako glaistą, kuris padės paslėpti ir gana ryškius įpjovimus, įbrėžimus.

Beicavimas

Nors šiais laikais medienos beicavimas nėra labai populiarus dalykas, tačiau rankomis dirbantys meistrai neatsisako medienos beicavimo idėjos. Dažniausiai beicavimo esmė būna medienos tamsinimas, arba, rečiau – spalvos blukinimas. Jeigu esate matę senovinius itin ryškiai tamsaus medžio baldus, stovėjusius kunigaikščių menėse (galima rasti Taikomosios dailės muziejuje arba Valdovų rūmuose), tai žinote, kaip atrodo beicuota mediena. Beicai paprastai turi tamsią sodrią spalvą, ir tai nėra lakas, tai yra tam tikras spalvos pakeitimo būdas. Jis ir reikalingas būtent šiuo tikslu. Kai dabar toks populiarus skandinaviškas interjeras, daug kas nori šviesesnės medienos, tačiau kurdami kažką unikalaus, jūs galite beicuoti medieną. Gali būti beicai, pagaminti vandens, tirpiklių arba alyvos pagrindu. Pigiausias ir saugiausias, aišku, pagamintas vandens pagrindu, ilgiau džiūsta tirpiklio pagrindu, na o alyvos pagrindu pagamintas beicas sunkiai skiedžiasi, maišosi, ilgai džiūsta, tačiau jį labai lengva užtepti. Beicuoti patariama dideliu plokščiu teptuku, o vėliau kraštelius pakoreguoti mažu akvarelės teptuku.

Lakas arba dažai

Lakas gali būti įvairių rūšių, gali būti pirčių lakas ar paprastas. Reikėtų rinktis tokį, kuris jums atrodo tinkamas pagal paskirtį, ir kurio spalva jums tinka. Lakas dažniausiai yra bespalvis, tačiau gali būti blizgus arba matinis. Lakuoti reikia jau pagamintus medienos gaminius, tepant teptuku palei lentos ornamentus, o ne ištisai visą medinį gaminį. Tepti reikia atsargiai, kad neprivarvėtų ant kitų, jau paruoštų ir nulakuotų medienos detalių, tada galėsite gauti jums patrauklų rezultatą.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *