Kaip saugoti savo duomenis

Saugūs duomenysTaip kaip Lietuvoje, taip ir data recovery UK gali būti vienodai reikalinga. Nėra nieko baisiau šiame medijų amžiuje, kaip tai, kai pradingsta mūsų skaitmeninė informacija. Jeigu seniau žmonėms baisiausias dalykas būdavo, kai sudegdavo jų kaimai ir fermos, tai dabar sudeganti delne telpanti nedidelė laikmena ir joje esanti informacija gali būti net žalingesnė. Kasdien šimtai žmonių ieško pagalbos ir prašo, kad būtų atlikta laptop data recovery. Tai labai reikalinga tais atvejais, kai sugenda kompiuteris, dar blogiau, susinaikina jo kietasis diskas, ir tada žmonės netenka galbūt pačios svarbiausios informacijos, kokia jiems buvo reikalinga. Ką daryti, kad taip neatsitiktų, kaip saugoti savo duomenis?

Saugokite ne tik baigtą projektą

Viena didelė klaida, dėl kurios žmonės praranda svarbią informaciją, yra tarpinių būsenų neužfiksavimas. Kartais mes dirbame su bet kokiais duomenimis, su programa, ir nesaugome tų būsenų, kol viskas nėra baigta. Tarkime, kažkas rašo tekstą ir jį išsaugoti nori tik tada, kai baigs visą rašyti. Tai trunka gal kokias keturias valandas. O kas nutiks, jeigu parašius 75 proc. teksto, staiga išsijungs kompiuteris? Jeigu nebus niekas išsaugota, tos 3 valandos darbo nueis vėjais. Taigi, saugoti duomenis tikrai būtina, reikia tą daryti duomenų kūrimo eigoje. Bet reikia ne tik saugoti juos savo kompiuteryje, bet ir kopijuoti. Tarkime, jūs kuriate animacinį filmą. Tai užtrunka dvi savaites, nes filmas paprastas ir tik 30 sekundžių trukmės. Piešiate daug kadrų, rašote scenarijų. Žinote, kai padarysite tą filmuką, kai jau visą jį baigsite daryti ir turėsite baigtinį failą, tai ir į internetą jį įkelsite, ir į USB atmintuką, kuriame laikote visus savo filmukus. O procese atskirų nebaigtų dalių nesaugote papildomomis kopijomis. Bet juk dvi savaitės! Tai labai daug laiko, o kas nutiks, jeigu jūsų duomenys dings 10-ąją darbo dieną? Būsite padarę daugiau negu pusę, ir viskas dings. Tad labai svarbu saugokit ir kopijuoti duomenis ir procese.

Atsarginės kopijos skirtingose laikmenose

Taip prieiname prie kopijavimo veiksmo. Iš tiesų, kuo daugiau skirtingų laikmenų turėsite su kopijomis, tuo geriau. Be to, reikia pamąstyti ir apie pavojus, potencialiai galinčius sunaikinti duomenis. Tarkime, kilus gaisrui namie, sudegtų ir jūsų kompiuteris ir kietasis išorinis diskas, kuriame laikote duomenis. Taigi, fiziškus daiktus geriau laikyti skirtingose vietose. O internete taip pat turėti skirtingose sistemose skirtingas talpyklas.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *