Kokios karkasinių namų rūšys populiarios?

Lietuvoje statomi dviejų konstrukcijos rūšių namai: mūriniai ir karkasiniai. Interneto svetainėje http://www.kriaute.lt/ yra pateikiama detalesnė informacija apie karkasinių namų statybas. Norint žinoti, kokį namą statyti, reikia sužinoti reikalingą informaciją ir pasirinkti labiausiai tinkamą statybos būdą. Jeigu apie mūrinius namus išmano daugelis, tai kai pradedama kalbėti apie karkasinius namus, iškyla daug klausimų, nes nežinoma, kas tai per statybos būdas.

Namo projektasKartais žmonėms, kurie nori statyti namą iškyla daug klausimų ir vienas iš esminių yra susijęs su namų rūšių skirtumais. Tam, kad būtų paprasčiau suprasti, kokie skirtumai yra tarp karkasinių namų, juk jų yra ne vienas tipas. Pirmiausia reikia pradėti nuo paprasto karkasinio namo paaiškinimo. Tokie patys paprasčiausi karkasiniai namai statomi taip, kad ant namo pamatų iš sijų yra sujungiamas pagrindinis jų karkasas. Ant šio karkaso išorinės dalies yra tvirtinamos specialios OSB plokštės ir sudedamos visos pasirinktos termoizoliacinės medžiagos. Tuo tarpu vidinės sienos dengiamos izoliacinėmis garo plėvelėmis arba OSB plokštėmis ir pan.

Kitas karkasinio namo statybos tipas yra karkasinis skydinis namas. Toks namas išsiskiria tuo, kad jis nestatomas statybos vietoje t.y. sklype. Visos tokio namo karkaso dalys yra gaminamos gamykloje. Tai reikia suprasti kaip viso namo pagaminimas t.y. skydų kartu su apšiltinimo medžiagomis. Tuomet tokie skydai atvežami iš gamyklos į statybų vietą, kurioje bus statomas namas, o tiksliau ne statomas, o montuojami skydai.

Dar vienas pasirinkimas – struktūrinis skydinis namas. Jie panašūs į aukščiau paminėtus skydinius karkasinius namus, nes jų skydai taip pat gaminami gamykloje ir pilnai paruošti pervežami į statybų vietą, kurioje jie sumontuojami. Skirtumas yra tik tas, kad skiriasi pačių skydų gamybos technologija. Taip pat skiriasi ir naudojamos termoizoliacinės medžiagos. Vietoje vatos yra naudojamas neoporas t.y. putplastis. Taip pat reikia paminėti ir tai, kad visi komponentai, kurie sudaro sienas ir visas jungiančias medžiagas tarpusavyje nepaprastai sujungiamos, o klijuojamos, todėl pats skydas su visomis medžiagomis tampa tarsi viena medžiaga. Taip pasiekiama geresnė šiluminė varža ir tvirtumas.

Kiekvienas karkasinis namas skiriasi savo tam tikromis medžiagomis ar surinkimo būdu. Norint karkasinio namo tenka sudėtinga užduotis – išsirinkti labiausiai tinkamą tokio namo tipą. Reikia viską labai gerai apgalvoti ir skaičiuoti sąmatas. Tuomet bus aiškiau, kuris variantas jums labiausiai tinka.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *