Dviraciai – geresnei savijautai

DviraciaiNe visada yra paprasta prisiversti nuvykti į sporto salę, tačiau visada galima atrasti mėgstamą veiklą arba pakeisti tam tikrus įpročius. Kai orai lepina šiluma, dviraciai gali būti tikrai puikiu pasirinkimu. Kineziterapijos specialistai teigia, kad nuolatinis važinėjimas dviračiu gali tapti puikios savijautos receptu: važiuojant dviračiu yra didinama ištvermė, stiprinami raumenys, mažinamas stresas, ir t.t.

Optimali važiavimo dviračiu trukmė

Neretai yra teiraujamasi, kaip ilgai reikėtų minti dviratį, kad rezultatai būtų kuo geresni. Jei dar tik pradedate važinėti dviračiu ar važinėti pradėsite po ilgos pertraukos, rekomenduojama minti dviratį ne ilgiau nei 30 minučių, ir tai daryti tris kartus per savaitę. Vėliau, kai jau įprasite važinėti dviračiu, pedalus minkite maždaug 4-7 valandas per savaitę, ir nuvažiuokite 75-145 kilometrus. Važinėti dviračiu nerekomenduojama tiems žmonėms, kurie serga varikoze, skundžiasi stuburo skausmais.

Į ką atsižvelgti renkantis dviratį?

Šiandien parduotuvėse yra siūlomi labai įvairūs dviraciai, tad kiekvienu atveju bus galima atrasti tokius, kurie geriausiai atitiktų jūsų poreikius. Renkantis vertėtų atsižvelgti į žemiau nurodytus kriterijus, ir važinėjimas dviračiu bus ne tik malonus, bet ir saugus bei naudingas.

  • Visada rinkitės tinkamą dviračio aukštį: jei sėdynė bus per aukšta, didesnė apkrova teks apatiniams kojų raumenims. Rėmo dydis – taip pat svarbus;
  • Jei norite, kad dviratis tarnautų kuo ilgesnį laiką, atsižvelkite į tai, koks yra dviračio gamintojas, ir kaip šią produkciją vertina pirkėjai;
  • Pagalvokite, kur dažniausiai važinėsite dviračiu, ir tai galės padėti išsirinkti tinkamiausią dviračio tipą;
  • Taip pat pasvarstykite, kokią pinigų sumą galite paskirti dviračio įsigijimui – tikrai galėsite rasti produkcijos pačia palankiausia kaina.

Dviračių tipai

  • Hibridiniai dviračiai yra universalūs, jais galima važinėti praktiškai visur;
  • Plento dviračiai yra labai greiti, juos dažniausiai renkasi sportininkai, mėgstantys važiuoti itin intensyviai;
  • Turistiniai dviračiai yra pritaikyti įvairioms kelionėms, turi daugiau pavarų nei plentinai dviraciai;
  • Miesto dviračiai pritaikyti važinėti kieta danga, jie puikiai tinka kelionėms į darbą;
  • Kalnų dviračiai tinka važiuoti kalnuotose vietovėse, pavarų skaičius varijuoja nuo 18 iki 27;
  • BMX dviračiai yra skirti įvairiems triukams atlikti.

Rinktis tikrai visada yra iš ko, tad nusprendę įsigyti naują dviratį, pasidomėkite, kas yra siūloma įvairiose parduotuvėse, ir tikrai atrasite geriausią pasirinkimą.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *