Plaukimas baidarėmis Vilniuje: ką reikia žinoti?

Plaukimas baidarėmis yra populiarus daugelyje Lietuvos regionų, ne išimtis ir Vilnius. Čia taip pat klesti baidarių nuoma. Norintys pailsėti nuo miesto šurmulio ir pabūti gamtoje išbandant aktyvias pramogas, turi žinoti, kad baidarės Vilnele nuomojamos visais metų laikais ir galima pasirinkti tinkamą maršrutą pagal norimus pamatyti vaizdus.

BaidarėsKą reikia žinoti, jeigu planuojate plaukti Vilnele? Vilnele dažniausiai vadinama Vilnios upė, taigi pamatę tiek vieną, tiek kitą pavadinimą, žinokite, kad tai tas pats. Tiesa, reikia žinoti, kad tirpstant ledui upė pasidaro itin srauni, todėl tuo metu rekomenduojama plaukti tik patyrusiems pramogautojams, kurie plaukia ne pirmą kartą baidarėmis ir nori ekstremalių pojūčių. Taip pat būtina pasirūpinti tinkama apranga ir turėti sausų drabužių persirengimui, jei nutiktų netikėtumai. Visais kitais laikotarpiais, upė nors ir yra srauni, tačiau joje nebus staigių posūkių ar kliūčių, todėl tiks ne tik profesionaliems irkluotojams.

Planuojant plaukimą baidarėmis reikia žinoti, kad visuomet reikėtų rezervuoti tinkamą datą kuo anksčiau. Taip galima išvengti netikėtumų, kai nebėra laisvų baidarių, pavyzdžiui, vasaros savaitgaliais. Pagalvokite, kuriuo metu norite plaukti ir kokios trukmės plaukimo pageidaujate. Vienas iš populiariausių plaukimo trukmių ir maršrutų yra nuo 1,5 iki 2,5 val. trukmės plaukimas nuo Belmonto iki Baltojo tilto. Kuo ypatingas šis maršrutas? Pirmiausia dėl trukmės. Jį galima pasirinkti net ir labai užimtiems žmonėms, pavyzdžiui, penktadienio vakarą ar savaitgalio rytą. Be to, plaukiant šia atkarpa pamatysite nuostabųjį Vilniaus senamiestį. Taip pat baidarių nuoma siūloma ir tiems, kurie nori ilgiau trunkančių pojūčių. Pavyzdžiui, baidarės Vilnele nuomojamas 3-4 val. Tai maršrutas, kuris prasideda Naujojoje Vilnioje ir baigiasi ties Baltuoju tiltu. Šio plaukimo metu taip pat pamatysite gražiausius Vilniaus vaizdus. Žinoma, pageidaujant galima rinktis ir dar ilgesnius maršrutus, pavyzdžiui, Lavoriškės – Vilnius arba Mickūnai – Vilnius. Pastarojo plaukimo trukmė yra 4-6 val., o nuo Lavoriškių iki Vilniaus – 6-8 val. Taip pat galima pasirinkti ne tik vienos dienos skirtingų trukmių maršrutus, bet ir dviejų dienų plaukimą. Šis maršrutas prasideda nuo Kenos ir baigiasi ties Baltuoju tiltu.

Plaukimas Vilnele yra geras pasirinkimas nenorintiems išvažiuoti toli nuo Vilniaus ir norintiems patirti daug nuotykių. Nuostabi gamta ir aktyvios pramogos leidžia nors ir trumpam pamiršti apie kasdienius rūpesčius. Tereikia pasirinkti patinkantį ir tinkantį maršrutą bei leistis į kelionę.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *