Gali pasirodyti kiek neįprasta, tačiau vestuvinių žiedų tendencijos ir mūvėjimo reikšmė bėgant metams keitėsi taip pat, kaip ir kitos vestuvių tradicijos. Senovės Egipte žiedai po vestuvių buvo nešiojami tik tam, kad būtų parodyta galia, prabanga ir išskirtinumas. Buvo tikima, jog tik darni ir pasiturinti šeima gali dėvėti vestuvinius žiedus. Jų spalvos, struktūra ir dizainas taip pat turėjo tam tikrą simboliką. Nors anksčiau vestuvinių žiedų reikšmė su jausmais neturėjo nieko bendro, šiais laikais visiems įprasta, jog vestuviniai žiedai dėvimi norint užtikrinti atsidavimą, ištikimybę ir užimtos širdies statusą.
Vestuviniai žiedai yra ne tik jausmų išraiškos forma, bet ir vienetinis jį dėvinčio žmogaus aksesuaras. Tampa įprasta, jog moteris mūvi kitokį žiedą nei vyras – pastarojo vestuvinis žiedas būna gerokai masyvesnis. Nors iš pradžių gali pasirodyti, jog tai tik sutapimas arba išskirtinumo siekimas, visgi nereikėtų pamiršti, jog tokiu principu nejučiomis grįžtama į senuosius laikus, kai žiedais buvo norima parodyti galią. Jeigu vyras ir moteris mūvi vienodo dydžio, tačiau skirtingų dizainų vestuvinius žiedus, tai gali reikšti skirtingą požiūrį ne tik į grožio suvokimą, bet ir į pačių santykių motyvus.
Taigi, renkantis nederėtų pamiršti, jog vestuviniai žiedai turi įvairias reikšmes ir renkantis reikėtų pasidomėti, kokie asmeniškai Jūsų antrajai pusei paliks teigiamą jo siunčiamą žinutę. Svarbu ir tai, jog vestuviniai žiedai dažnai perduodami iš kartos į kartą, o tai reiškia, jog vertėtų pasidomėti savo šeimos istorija – galbūt nereikės ieškoti naujo? Nors daug kas sako, jog būtent nauji žiedai įrodo santykių šviežumą ir naują pradžią.